KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8906011

nr 890 6011

Simon Sörman

(1905-1963), Sverige

Blandteknik, Simon Sörman (1905-1963), Kustlandskap, signerad s. s-m, 37x58, glasad

Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 28 april 2014
kl 18:04:51

Simon Sörman

Läs mer om Simon Sörman